Funkcję pedagoga szkolnego sprawuje p. Magdalena Marzysz.

Godziny pracy pedagoga:

Poniedziałek         8:55 - 11:25

Środa                  10:00-12:30

Czwartek              8:55 - 11:25

Piątek                   9:00 - 11:30

Zakres działań pedagoga:

• » Rozpoznaje warunki życia i nauki uczniów z trudnościami dydaktycznymi. Współpracują z wychowawcami klas. Organizuje opiekę i pomoc materialną dla uczniów potrzebujących pomocy.
  • »W uzasadnionych przypadkach występuje z wnioskami do sądu rodzinnego oraz współpracują z kuratorem sądowym.
  • »Udziela pomocy uczniom w eliminowaniu napięć psychicznych na tle niepowodzeń szkolnych.
  • »Pomaga Rodzicom w rozwiązywaniu trudności wychowawczych.
  • »Organizuje opiekę i pomoc materialną dla uczniów potrzebujących pomocy.
  • »Koordynuje prace z zakresu profilaktyki wychowawczej i zdrowotnej uczniów.

*„ZACIŚNIĘTE PIĘŚCI”*

„Zaciśnięte pięści” to pouczająca opowieść o emocjach. Od tych najciemniejszych, złych po te piękne, takie jak przyjaźń czy miłość.
Żyjemy w niepewnych czasach. Stres, niepokój i lęk o jutro towarzyszą nam na co dzień.
Jednak, nie zawsze potrafimy poradzić sobie z trudnościami, jakie spotykamy na naszej drodze. Nieważne, w jakim jesteśmy wieku.
Emocje dotykają zarówno przedszkolaka jak i nastolatka. Czasem nasza słabość przyjmuje zaskakujące oblicza.
Spektakl w prosty sposób pokazuje działanie pętli agresji, która zamienia ofiarę w kata. Często agresja młodych ludzi wywodzi się z przemocy, której doświadczają wrodzinnym domu.
Sytuacja, która spotyka rodzinę Jasińskich, jest obrazem wielu polskich rodzin.
Nie zawsze można skutecznie obronić się przed niespodziankami losu, można natomiast dzielnie stawić im czoła.

Mamy nadzieję, że ten spektakl pomoże młodym ludziom, którzy niebawem dokonają wyboru swojej drogi życiowej, w podjęciu właściwych decyzji, że będzie przestrogą
i nauką.