Akcje i projekty

Akcje i projekty realizowane w szkole

1.     W roku szkolnym 2016/2017 uczniowie klas III pod kierunkiem nauczycieli      p. Ilony Smorędy uczestniczą w programie "Zdrowo jem, więcej wiem!", który jest częścią jednego z najważniejszych programów edukacyjnych Fundacji Banku Ochrony Środowiska "Aktywnie po zdrowie". Jego celem jest przede wszystkim obszerna i kompleksowa edukacja dotycząca zdrowego stylu życia, a w szczególności zdrowego odżywiania
i aktywności fizycznej.

2.      Program "Mały Mistrz" skierowany jest do dzieci z klas I-III szkół podstawowych, a jego ideą jest propagowanie aktywnej postawy. Formuła "Małego Mistrza" opiera się na sześciu zasadniczych blokach sportowych z możliwością poszerzania o pokrewne dziedziny. W każdym bloku uczeń ma szansę opanowania określonych umiejętności i wiadomości, za które nagradzany jest odpowiednią odznaką.
Bloki te to: Rowerzysta-Turysta, Gimnastyk-Tancerz, Saneczkarz - Narciarz - Łyżwiarz, Piłkarz, Lekkoatleta, Pływak-Wodniak.
Uczniowie po opanowaniu kolejnych sprawności i umiejętności ruchowych otrzymują odznakę, którą wklejają do specjalnej legitymacji. Zdobywca kompletu sprawności otrzymuje tytuł Małego Mistrza.
Zaproponowane sprawności mogą być prowadzone przez nauczyciela w ciągu trzech lat nauki w klasach I-III, z tym, że z każdym rokiem zwiększają się wymagania, którym powinno sprostać dziecko.
Głównymi celami stawianymi przed programem Mały Mistrz są:
* Poprawa stanu zdrowia, sprawności fizycznej i umiejętności ruchowych uczniów klas I-III.
* Wsparcie nauczycieli edukacji wczesnoszkolnej i wychowania fizycznego
w zaplanowaniu i przeprowadzeniu ciekawych zajęć wychowania fizycznego
i edukacji zdrowotnej.
* Promowanie nowych, atrakcyjnych form zajęć ruchowych zgodnych z nową podstawą programową.
* Monitorowanie stanu zdrowia, rozwoju fizycznego i sprawności fizycznej uczniów klas I-III szkół podstawowych.
* Określenie preferencji w wyborze aktywności fizycznej uczniów.
* Zachęcenie uczniów do podejmowania nowych form aktywności fizycznej. Oficjalna strona internetowa programu malymistrz.pl.

3.      Program ZIELONA FLAGA-,,Lokalne Centrum Aktywności Ekologicznej".

4.        W roku szkolnym 2016/2017 uczniowie klasy VI pod kierunkiem
p. Małgorzaty Sas uczestniczą w projekcie edukacyjnym LEPSZA SZKOŁA. Celem programu jest weryfikacja wiedzy uczniów oraz badanie efektywności nauczania.
W ramach projektu klasa VI będzie pisać trzy sprawdziany.

Konkursy i zawody

1.      udział w ogólnopolskim konkursie Alfik matematyczny

2.      udział w ogólnopolskim konkursie historycznym, przyrodniczym
i polonistycznym

3.      udział w międzynarodowym konkursie Kangurek oraz Kangur.

Akcje i projekty pozaszkolne

1.    rządowy program "Mleko w szkole" dzieci z całej szkoły

2.    rządowy program "Owoce w szkole" dzieci z klas I-III

3.      projekt " Wybieram wodę!"

4.    ogólnopolska akcja "Selektywna zbiórka odpadów"

5.    Międzynarodowy Dzień Pluszowego Misia. Wszystkie dzieci z klas 0-III przynoszą do szkoły swoje ulubione misie, będą czytane w klasach opowiadania o przygodach Kubusia Puchatka i jego przyjaciołach, o Misiu Uszatku i innych. W bibliotece szkolnej zorganizowana zostanie również wystawa książek o misiach.

6.  ogólnopolska akcja" Sprzątania świata". Pod opieką nauczycieli dzieci z naszej szkoły włączyły się czynnie w sprzątanie okolicznych terenów oraz Lasu Łagiewnickiego

7.  akcja „Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania” zorganizowany przez naszą bibliotekę szkolną. Pomysł cieszył się ogromnym zainteresowaniem.